Yukicon 2023 – relacja

banner yukicon 2023

W dniu 21-22 stycznia 2023 odbył się konwent Yukicon w Opolu, a dokładniej w jednym z młodzieżowych domów kultury. Był to jeden z pierwszych konwentów organizowanych w nowym roku, dlatego można było spodziewać się dość sporej frekwencji. Ta zaskoczyła nawet organizatorów. Jednak problem szybko dało się rozwiązać. Zapewne wpłynie na kolejne edycje tego konwentu.

kolejka Yukicon 2023

Pierwsze kroki konwentu

Wystawców było całe mnóstwo. Był to jednak pewien konwentowy standard, figurki, mystery boxy i masa innych gadżetów czy też rękodzieł. Największą atrakcją jednak okazały się mangi i ich duża różnorodność. Atrakcji było sporo i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na pochwałę zasługuje czytelny plan atrakcji, mapy i opisy sal. Pewną nowością i ciekawostką była sala poświęcona LEGO, gdzie młodzi konstruktorzy mogli popuścić wodze fantazji i spróbować swoich sił w konkursach oraz tzw. wolnym budowaniu.

Nie zabrakło gier konsolowych, czy też sali z planszówkami zorganizowanej przez nasz klub. Organizatorzy zorganizowali strefę gastronomiczną w której znajdował się między innymi foodtruck i stoisko z sushi. Dodatkowym atutem był duży parking. Dla uczestników było również zorganizowane fotostudio.

wystawcy Yukicon 2023

Cosplay

Konkurs cosplay spotkał się z problemami już przed rozpoczęciem samego konwentu. Mianowicie co się okazało wielu cosplayerów dzień przed konwentem otrzymało informację zwrotną, że nie będą mogli zaprezentować swoich strojów w konkursie, ponieważ było ich za dużo.

Cosplay miał obsuwę w programie, co można uznać za pewien konwentowy standard. Same stroje były ciekawe i cieszy fakt, że coraz więcej nowych osób się tym interesuje. Jednak wielka szkoda, że nie wszyscy mogli pokazać swoje stroje. Trzymam jednak kciuki za organizację, że na kolejnej edycji taka sytuacja się nie powtórzy.

Yukicon 2023

Podsumowanie

Yukicon 2023 raczej pozostawi po sobie negatywną opinię i pewne jest, że następna edycja będzie dopięta na ostatni guzik oraz odpowiednio przygotowana. Mam nadzieję, że to nie zniechęci organizatorów, bo Yukicon ma potencjał. Szczególnie, że to jeden z nielicznych konwentów w Opolu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *