Nowy Klub Kregulec


Strona poświęcona działaniom Klubu Kregulec oraz szeroko pojętej fantastyki. Nasz klub działa od 2017 roku i zrzesza wielu członków, głównie z województwa śląskiego. Naszym zadaniem jest promowanie ogólnej fantastyki wsród młodych osób.

Znajdziecie tutaj nasze felietony na temat wszelakiej fantastyki, książek czy gier. Posiadamy ogromną ilość planszówek które z przyjemonością wam zaprezentujemy w recenzjach, oraz zdamy relacje z konwentów oraz wydarzeń, gdzie mieliśmy okazje zaprezentować się jako klub.

Nazwa klubu

Nazwa klubu nawiązuje do autorskiej interpretacji legendy miejskiej miasta Jastrzębia-Zdroju. Dalsze losy Czarnego Rycerza który zawiązał pakt z diabłem, przynosząc mu przekleństwo, samotność, konsekwencje jego decyzji. W ramach pokuty przeklęty rycerz zobowiązał się stworzyć miejsce dla ludzi, którzy jak on dawniej uwielbiał wspólnie czas.

Za swój cel obrał dwór pełen gier planszowych, komiksów (w tym również mangi), starożytne urządzenia do wspólnych rozgrywek, zbrojownie pełną mieczy. Nasz pokutnik powtarza, że to nie miejsce a ludzie tworzą miejsce. Dlatego brama jak i drzwi do dworu są zawsze otwarte dla nowo przybyłych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *